Skip to content Skip to navigation

Vaikų ir jaunimo teatras ATŽALYNAS

Vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas" savo veiklą pradėjo 1979 metais, nors tikroji „pradžių pradžia“ buvo 1976 metai, kai Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetų auklėtinis režisierius Algimantas Verbutas Kretingos kultūros rūmuose įkūrė moksleivių dramos studiją.

1996 m. „Atžalyno" teatre pradėjo dirbti režisiere buvusi atžalynietė, Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto absolventė Auksė Antulienė.

Nuo 2015 m. ,,Atžalyne" režisiere pradėjo dirbti buvusi teatro auklėtinė Karolina Uksaitė.

1979 m. gegužės mėn. rampos šviesą išvydo pirmasis „Atžalyno" spektaklis – S. Kymantaitės-Čiurlionienės „Dvylika brolių, juodvarniais laksčiusių". Į premjerą pakviesti draugai iš įvairių Lietuvos vietovių atsivežė ir savo spektaklius. Taip Kretingoje gimė ir vaikų teatrų festivalis, 1990 metais išaugęs į tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį „Atžalyno scena". 2016 m. festivalis „Atžalyno scena" vyko jau 18 kartą.
Per 37 kūrybinės veiklos metus teatre pastatyta virš 50 spektaklių, su jais virš 50 kartų dalyvauta įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse (Estija, Rusija, Ukraina, Baltarusija, Vokietija, Prancūzija, Danija, Latvija, Italija). Kolektyvo spektakliai daug kartų tapo įvairių festivalių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje laureatais. „Atžalynas" suorganizavo ir pravedė daugybę rajoninių, respublikinių bei tarptautinių renginių. Kasmet vykdoma kūrybinė - pažintinė stovykla ,,Te.Atras", vaikų šventė ,,Boružių pieva".

Teatre vaidina apie 60 vaikų nuo 11 iki 18 metų amžiaus iš įvairių Kretingos miesto bei rajono mokyklų.
Kretingos vaikų ir jaunimo teatras  „Atžalynas" 2002-aisiais pripažintas geriausiu Lietuvos vaikų teatru ir apdovanotas „Aukso paukšte".

Daugiau - www.teatrasatzalynas.lt  ir   https://www.facebook.com/teatras.atzalynas/?fref=ts
Vyr. režisierė  Auksė Antulienė