Skip to content Skip to navigation

Koncertas visai šeimai

Data: 
2017-11-23 12:00

 

Bilieto kaina - 3 Eur

Pirmą kartą Kretingoje smagią muzikinę pasaką apie katinėlį ir gaidelį seks Mindaugo Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro atlikėjai, ne tik grieždami savo instrumentais, bet ir persikūnydami į vaidmenis. Katinėlio, gaidelio ir lapės personažus vaidins smuikininkės Airida Žilinskienė, Jurgita Bačkuvienė ir Sandra Dirgėlaitė.

Spektaklio režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė (su ja 2009 metais buvo sukurtas muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“ pagal C. Sen Sanso kūrinį). Pasakos apie katinėlį ir gaidelį muziką prieš daug metų parašė kompozitorius Teisutis Makačinas. Kūrinys skamba labai žaismingai, vizualiai, garsais tinkamai perteikdamas spektaklio siužetą, sukurdamas nuotaiką.

Pasak lietuvių liaudies pasakos, katinėlis ir gaidelis gyveno miško trobelėje. Kiekvienas turėjo savo pareigas: katinėlis eidavo į mišką dirbti, o gaidelis likdavo namie šeimininkauti. Visi puikiai žinome, kas jiems nutiko. Pasakos istorija moko nebūti patikliems, nepasiduoti įkalbinėjimams, vertina draugystę ir skatina išradingumą. Kaip katinėliui pavyksta iš lapės namų išvaduoti gaidelį? Jis groja smuiku ir taip išvilioja lapę! Muzika padeda išgelbėti gaidelį!

Režisierė G. Radvilavičiūtė sako: „Katinėlis ir gaidelis“ sukurtas pagal formulinę lietuvių liaudies pasaką, kuriai būdinga suprantama kalba, pasikartojimai,. Jie padeda stiprinti atmintį, lavinti dėmesį ir suvokti sudėtingesnius kūrinius net patiems mažiausiems. Tokios pasakos ypač naudingos hiperaktyviems ir nedėmesingiems vaikams.

Spektaklyje žaidžiama su šviesa, šešėliu, gyva muzika. Šešėlis gali daugiau, negu šviesa. Jis patenka už uždarų spintos durų, į sugniaužtą kumštį, į užčiauptą burną ir į žmogaus vidų. Šešėlis asocijuojasi su tamsiąja puse, bet jo šaltinis – šviesa.

Džiaugiuosi bendradarbiavimu su Klaipėdos kameriniu orkestru. Mūsų renginio išskirtinumas tame, kad pasaką atlieka patys orkestrantai. Taigi, jie ne tik groja muziką, bet ir kuria vaidmenis, žaidžia su šviesa. Šis teatrinis eksperimentas plečia jų meninės kompetencijos ribas, ugdo artistiškumą. Renginys, manau, bus labai įdomus ir „skanus“ tiek mažiesiems žiūrovams, tiek ir jų tėveliams.“

Bilieto kaina - 3 Eur.