Skip to content Skip to navigation

Komedijų šventė VĖINĖ JOUKA

Data: 
2020-02-29 14:00

Pasvalio Kultūros centro Gintaro Kutkausko teatras.

Balio Sruogos satyrinė komedija “Dobilėlis penkialapis“, režisierė Ramunė Uždavinienė.

Veiksmas iš inteligentų klubo skaityklos perkeliamas į pirtį, kurioje vyksta penkių viengungių brolelių draugijos posėdis. Jame personažai diskutuoja apie priimtą įstatymą: siekiant subalansuoti biudžetą - viengungius ketinama apkrauti sunkia mokesčių našta. Draugijos nariai emocionaliai svarsto ar verta ieškoti žmonos ir atsisakyti viengungystės, ar toliau ištikimai puoselėti brolijos moralines vertybes. Viskas pakrypsta netikėta linkme, kai visi draugijos nariai nejučia pradeda konkuruoti dėl tos pačios nuotakos – Rožės Kumpytės. Norėdami vienas kitą pranokti, jie įsitraukia į įnirtingą kovą – apgaudinėja, šmeižia ir bet kokiomis priemonėmis siekia pavergti moters širdį... Pamažu išsivysto komiškos, kupinos subtilaus humoro situacijos, kurių eigoje išaiškėja pagrindinė spektaklio intriga.

Šis spektaklis 2019 m. Teatrų šventėje “Tegyvuoja teatras” pelnė apdovanojimą „Ryškiausias aktorių ansamblis“.

 

Punsko lietuvių kultūros namų klojimo teatras

Stasio Kapnio dviejų veiksmų klasikinė komedija “Plutelė ir pelės”, režisierė Jolanta Malinauskaitė-Vektorienė.

Spektaklis - apie meilę ir....pinigus!!! Veiksmas perkeltas į dvarą, kur tarnas Juozas Plutelė sugeba ne tik sužvejoti gražiosios Adelinos širdį bet ir gudriai pamokyti josios motinos gobšumą. Šmaikšti, lengva, gyvybinga komedija tikėkime prajuokins tikrai ne vieną žiūrovą.

Punsko lietuvių teatro kolektyvas gyvuoja nuo 1958 m. Jo repertuare - lietuvių dramaturgijos klasika. Dominuoja komedijos žanras. Teatras vaidina savam krašte, dalyvauja įvairiuose teatrų festivaliuose Lietuvoje, gali pasigirti gastrolėmis į užjūrį ir suvaidintais spektakliais Čikagoje, Los Andžele ar Toronte. Pagrindinis teatro tikslas - išlaikyti lietuviško teatro tradicijas Punsko krašte, burti bendruomenę, populiarinti lietuvių kalbą.

 

Klaipėdos žydų bendruomenės teatras “Šatil”.

Asios Kotliar “Mes - astronautai” (rusų kalba), režisierius Nerijus Gedminas.

Kiekviena mama žydė, turinti sūnų, svajoja, kad jos vaikutis būtų laimingas. O laimė, vėlgi, kiekvienos mamos žydės nuomone, tai - vedybos. Sėkmingos žydų berniuko vedybos su, būtinai, žydų mergaite iš padorios šeimos. Bet.. Meilė nesirenka ir Amūro strėlės lekia į skirtingas puses, šalindamos iš savo kelio istoriją, tradicijas ir protėvių patirtį. Ir tada tėveliams reikia pasirinkti: “tegyvuoja meilė!” arba “šalin amžių tradicijas, neleidžiančias mažai tautai asimiliuotis!”. Ir tik besąlygiška meilė savo vaikams padeda gimdytojams priimti vienintelį teisingą sprendimą.
Svarbiausia, kad sūnelis būtų laimingas...

Prieš porą metų Klaipėdoje atsikūręs žydų bendruomenės teatras “Šatil” jau susilaukė žiūrovų ir specialistų įvertinimų. Vykstant trupės spektakliams Klaipėdoje Žvejų rūmų teatro salė beveik visada būna pilna ir gauti bilietus į pasirodymą yra be galo sudėtinga. Didžiąją auditorijos dalį sudaro rusakalbiai miesto gyventojai, kuriems stinga kokybiškų pramogų gimtaja kalba.
Tačiau kalba nėra barjeras, kai šnekama apie puikiai visiems pažįstamus dalykus ir atpažįstamas situacijas, todėl “Šatil'io” spektaklius priima ir lietuviška publikos dalis tiek Klaipėdoje, tiek ir kituose šalies miestuose bei užsienyje.
Prieš porą metų vykusiame “Atspindžių” festivalyje kolektyvas su spektakliu “Mamulės” tapo laureatais, buvo nominuoti dviejose kategorijose mėgėjų teatrų šventėje “Tegyvuoja teatras” ir pelnė apdovanojimą už “Ryškiausią debiutą”.