Skip to content Skip to navigation

LAKŠTINGELĖ duoda garo...

Pateikta: 2014-05-01 11:27

KRETINGOS „LAKŠTINGELĖ“ – „DUOKIM GARO!“ FINALE

 

Vėlų praėjusio penktadienį vakarą iš LRT studijos Kretingą pasiekė džiugi muzikinė žinia – Kretingos rajono kultūros centro liaudiška kapela „Lakštingelė“, vadovaujama Prano Razmaus, pateko į populiarios televizijos laidos „Duokim garo!“ metų finalą!

Tiems mūsų kapelos gerbėjams, kurie tą vakarą praleido savo televizorių ekranuose stebėdami  tiesioginę „Lakštingelės“ ir Zyplių dvaro kapelos muzikinę „dvikovą“, tikriausiai teko ne tik pasimėgauti liaudiška muzika, bet ir gerokai pasinervinti, paprakaituoti spaudant telefonų mygtukus. Nors abi besivaržančios kapelos žavėjo žiūrovus savo atliekamų kūrinių nuoširdumu, gera nuotaika bei entuziazmu, ir patys muzikantai, ir kiekvienos kapelos sirgaliai, matyt, jautė nemažą įtampą  - juk tai buvo pirmasis šių metų „Duokim garo!“ pusfinalis. Pusfinaliai - tai tos laidos, kur muzikuoja pačios geriausios, labiausiai žiūrovų ir žiuri narių įvertintos kapelos. O varžytuvės visada išlieka varžytuvėmis, tad permainingų balsavimo rezultatų lentelė „kaitino kraują“ visiems neabejingiems tiems šiapus, tiek ir anapus ekrano. 

Melodijai keičiant melodiją, dainai dainą, vakaras su „Duokim garo!“ laida pralėkė lyg siautulingas pavasario vėjas. O žinia, kad „Lakštingelę“ visai netrukus – jau gegužės pabaigoje – išvysime laidos finale, negalėjo nenudžiuginti kretingiškių. Žinoma, labiausiai džiaugėsi patys kapelos atlikėjai – nepaisydami įtampos ir nuovargio, jie mojo, plojo žiūrovams ir dėkojo visiems savo šeimų nariams, kraštiečiams, bičiuliams, kaimynams, bendradarbiams už labai svarbų  palaikymą. 

Dabar, laukiant finalinės laidos, „Lakštingelės“ laukia ir nauji išbandymai: kol kas dar nežinomi jų varžovai, finalo sąlygos, reikalavimai. Linkėdami pačios geriausios kloties mūsų miesto muzikantams, turbūt vieningai galėtume pasakyti: mums jie - jau nugalėtojai, nes aukoja savo laiką ir energiją Kretingos vardo garsinimui, įprasminimui.

O ištikimiausi (gal ir nauji) kapelos gerbėjai su nekantrumu lauks finalinės laidos ir su tokiu pat atsidavimu palaikys šį atkaklų žemaičių kolektyvą.

Prisijunkime prie jų!

Aušrinė Zulumskytė