Skip to content Skip to navigation

Kretingoje vėl nusileis BALTAS PAUKŠTIS

Pateikta: 2014-06-06 09:40 (atnaujinta: 2014-06-20 09:47)

„Baltas paukštis“ – tai dainuojamosios poezijos ir bardų muzikos vakaras, šiemet jau antrąkart nuskambėsiantis Vaidilos skulptūros papėdėje greta Kretingos rajono kultūros centro.  Šis renginys, kurio sumanytojas – Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus, o kuratorė – direktoriaus pavaduotoja kultūrai Vita Urbonienė, pirmąjį kartą trapia poezijos ir muzikos banga nuvilnijo praėjusių metų birželį, sukviesdamas gausų būrį šio žanro atlikėjų bei gerbėjų. Šis koncertas, išryškinantis muzikos ir žodžio darną, dar pernai leido surinkti būrin labai skirtingus šio žanro atlikėjus, muzikuojančius  tiek mėgėjiškai, tiek ir profesionaliai.
Šiemetinis „Baltas paukštis“, gražiai įtvirtins  gimstančią tradiciją kasmet Kretingos miesto šventės dienomis suburti žmones, gebančius nuoširdžiu poetiniu žodžiu ir jį apgaubiančia švelnia muzikos kalba savitai išreikšti jausmus, mintis, nuotaikas, pagaliau – ir savo pilietinę, kultūrinę  poziciją. 
Šiemet bardų muzikos koncerte taip pat tikimės sulaukti labai įdomių, charizmatiškų muzikantų. Renginyje dalyvaus kretingiškiai atlikėjai Paulius Martinkus, Raimondas Grabys, Sigutė Tamošaitytė, klaipėdiškis Vytautas Kairys, iš Žemaičių Naumiesčio atvyksiantis Valerijonas Krutikovas, specialiai šiam koncertui iš Anglijos  žadanti grįžti Angelė Joknytė. Netikėto kolorito į lietuvišką bardų muzikos paletę įlies viešnia iš Vilniaus – indų kilmės atlikėja Malini Kontrimienė, taip pat duetas Žydrė Adomaitienė ir Liuda Kašėtienė iš Šilutės. Koncerte dalyvaus ir klausytojams gerai pažįstami, pamėgti profesionalūs atlikėjai – aktorius Giedrius Arbačiauskas, muzikuojantis kartu su žmona Agne, taip pat tėvas ir sūnus – aktoriai Gediminas ir Ainis Storpirščiai. Išskirtinį muzikinį performansą šiam koncertui yra sumanę ir Kretingos kultūros centro „Atžalyno“ studijos kojūkininkai, vadovaujami režisieriaus Algimanto Verbuto.
Laukdami šiųmečio „Balto paukščio“ skrydžio, rengėjai tikisi, jog įvasarėjęs birželis dovanos giedrą ir šiltą orą, o subtilią atmosferą bei nepakartojamą nuotaiką sukurs koncerto dalyviai ir klausytojai. Visi, kurių širdyse randa atgarsį šio žanro muzika, labai laukiami birželio 13 d., penktadienį, 17 val. prie Vaidilos skulptūros kalnelio (esant nepalankiam orui, renginys persikels į kultūros centro šokių salę).  „Balto paukščio“ koncertas atvers duris ir tradicinei miesto šventei, kuri Kretingoje šurmuliuos visą ilgą šeštadienį - birželio 14-ąją.

Aušrinė Zulumskytė